تعریف ایمنی عبارت است از میزان درجه دور بودن از خطر که در تعریف علمی ایمنی آمده است. در واقع، شرایطی است که پتانسیل رساندن آسیب به کارکنان، تجهیزات و ساختمان‌ها، از بین بردن مواد یا کاهش کارایی در اجرای یک وظیفه از پیش تعیین شده را دارد.

ایمنی به طور صد در صد وجود ندارد و عملاً هم هیچگاه حاصل نخواهد شد. ایمنی حفاظت نسبی در برابر خطرات است. در محیط‌های صنعتی با وجود ماشین آلات و ابزار فراوان، غالباً کارگران در معرض خطرات گوناگون قرار دارند. با پیشرفت فناوری و افزایش کاربرد ماشین آلات در تولید، مخاطرات و احتمال بروز حوادث در این گونه محیط‌ها فزونی یافته است

یک مکان، یک کار معین و یا یک دستگاه زمانی ایمن انگاشته می‌شود که احتمال خطر مرگ، مجروح شدن و یا ابتلا به بیماری برای کسانی که در آنجا بوده یا با آن دستگاه کار می‌کنند، در حد قابل قبول پایین باشد. به طور کلی، می‌توان چنین گفت که میزان خطر قابل قبول با پایین آمدن سطح ایمنی، افزایش و با افزایش سطح ایمنی کاهش می‌یابد.

بهداشت و ایمنی

بهداشت به معنای مصون داشتن کارکنان از بیماری و سالم نگهداشتن وضعیت جسمانی و روانی آن‌هاست. ایمنی به معنای محافظت کردن کارکنان از آسیب‌های مربوط به حوادث کاری است. این عوامل حائز اهیمت است، زیرا کارکنانی که از سلامتی برخوردارند و در محیطی ایمن کار می‌کنند، ثمربخش‌تر هستند.

اصول ایمنی و بهداشت حرفه‌ای نیز علاوه بر اثرات غیر مستقیم بر بهره‌وری و بازده اقتصادی واحدهای صنعتی، به طور مستقیم بر این موارد تأثیر دارد.

خسارات مالی یا جانی، عواقب و پیامدهای منفی تمام حوادث صنعتی را تشکیل می‌دهند. وقوع حوادث یا سبب آسیب دیدن دستگاه‌ها و تجهیزات مواد خام، محصولات یا محیط کار می‌شود و یا صدمات غیر قابل جبران جسمی و جانی را به همراه خواهد داشت.

استفاده از کفپوش عایق برق در محل کار

کفپوش عایق برق فشار برق برای جلوگیری از برق‌گرفتگی اپراتور در هنگام کار با تابلوهای برق، اطراف ترانس‌های برق و پست‌های برق ورودی به کارخانه‌ها است. کفپوش عایق برق فشار دارای ماهیت سخت اشتعالی است و علاوه بر جلوگیری از برق‌گرفتگی موجب افزایش ضریب ایمنی اتاق‌های برق می‌شود.

جهت جلوگیری از لغزش و سر خوردن در حین کار و تردد بر روی کفپوش عایق برق، این کفپوش‌ها به صورت نامسطح هستند و علاوه بر این، سطح این کفپوش‌های عایق برق به گونه‌ای است که دارای سطح مطلوب جهت حرکت ترولی‌های تجهیزات مکانیکی و تجهیزات الکتریکی سیار است.

در فرآیند طراحی و ساخت کفپوش عایق برق از هرگونه مواد با مشتقات هادی جریان الکتریسیته مانند کربن به عنوان فیلر اجتناب شده است. کفپوش عایق برق در برابر عبور جریان‌های الکتریکی مستقیم و متناوب برق مقاومت استاندارد را دارد و در برابر آب و رطوبت و مواد شیمیایی خورنده مقاومت فیزیکی بسیار مناسبی داشته و جهت استفاده در اماکنی که کار با مواد شیمیایی صورت می‌گیرد، کارایی دارد.

در ساخت و تولید این کفپوش‌های ایمنی عایق برق از جنس PVC سخت با دانسیته بالا استفاده می‌شود و دارای خاصیت ضد سایشی مناسبی است. مقاومت الکتریکی این کفپوش عایق برق در دماهای پایین نیز طبق استاندارد است.

کفپوش عایق برق

تماس با ما

 

آدرس :

تهران خیابان سعدی جنوبی کوچه خوانساری پاساژ امیر کبیر واحد 402 

 

آدرس ایمیل :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شماره تماس :

۰۲۱33985922 - 02133951254 

02133917342

فکس :

02133984674

ارسال پیغام

لوگوی تهران سوئیچ